Kolizja 3 samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych z Drogą Solidarności

23 kwietnia 2018r (poniedziałek) ok. godz. 16:55 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 3 samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych z Drogą Solidarności (Obwodnica Mogilna).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody po wcześniejszym zderzeniu. Samochodem Audi podróżowały cztery osoby, samochodem Citroen podróżowała jedna osoba, samochodem Hyundai również jedna osoba.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały w pierwszej kolejności na udzieleniu pomocy osobom znajdującym się w samochodzie Audi. Po przybyciu pierwszego zespołu pogotowia ratunkowego, kierowanie działaniami medycznymi przejął lekarz. Poszkodowani zostali ewakuowani z samochodu na noszach typu deska. Strażacy po przekazaniu poszkodowanych zespołowi pogotowia ratunkowego odłączyli instalację elektryczną w pojazdach, sprawdzili szczelność układów pojazdów. Podczas wykonywania obowiązków przez policję strażacy kierowali ruchem na skrzyżowaniu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1h 40min.

Zdjęcia: JRG Mogilno oraz dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl).

Archiwum