Monthly Archives: Lipiec 2017

Pożar piwnicy na Os. Piastowskim w Strzelnie

31 lipca 2017r (poniedziałek) ok. godz. 21:10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze pomieszczenia piwnicznego na Os. Piastowskim w Strzelnie.

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GCBA 5/35 i GBA 2,5/25 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymione pomieszczenie piwnicy oraz klatkę schodową. Przed przybyciem Straży Pożarnej mieszkańcy podjęli próbę ugaszenia pożaru. Ze względu na silne zadymienie odstąpili od dalszych działań.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wyniesieniu tlących się elementów łóżeczka na zewnątrz budynku i dogaszeniu ich przy użyciu jednego prądu wody. Równolegle z działaniami gaśniczymi oddymiano klatkę schodową oraz część piwniczną przy użyciu wentylatorów osiowych.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Zarządca budynku.

Działania zastępów trwały prawie 2h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Zderzenie samochodu ciężarowego z drzewem w okolicach Wszednia (gm. Mogilno)

31 lipca 2017r (poniedziałek) ok. godz. 17:10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z drzewem w pobliżu miejscowości Wszedzień (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GCBA 5/32 i SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy z naczepą, który uderzył w przydrożne drzewo, wyrywając je z korzeniami. Kierowca siedział na poboczu drogi. Część zestawu samochodu ciężarowego znajdowała się poza drogą w przydrożnym rowie, a część blokowała jeden pas ruchu DW254. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Naczepa (wywrotka) załadowana była dwudziestoma pięcioma tonami kamienia łupanego.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego (poszkodowany został zabrany przez zespół karetki do szpitala w Inowrocławiu na obserwację), odłączeniu zasilania w ciągniku siodłowym, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych wyciekających z uszkodzonego pojazdu, pomocy Policji w kierowaniu ruchem wahadłowym na DW254, a także oświetlaniu terenu akcji podczas usuwania pojazdu przez pomoc drogową.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały ponad 7h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Kolizja samochodu osobowego z ciężarowym w Markowicach (gm. Strzelno)

31 lipca 2017r (poniedziałek) ok. godz. 08:25 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów – osobowego z ciężarowym w Markowicach (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GBA 2,5/25 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW Golf z rozbitym przodem, po najechaniu na tył samochodu ciężarowego IVECO. Policja i Pogotowie Ratunkowe na miejscu zdarzenia przed zastępami Straży Pożarnej. Osoba kierująca samochodem osobowym znajdowała się pod opieką ratowników medycznych. Na skutek uderzenia doznała obrażeń głowy. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Do zdarzenia doszło na drodze gminnej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na usunięciu z drogi płynów eksploatacyjnych oraz odłączaniu akumulatorów w pojazdach. Kierowca samochodu osobowego został zabrany na obserwację do szpitala w Inowrocławiu. Kierowca samochodu ciężarowego, bez obrażeń pozostał na miejscu zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja i Pogotowie Ratunkowe (przed przybyciem I zastępu SP)

Działania zastępów trwały ok. 1h.


Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja 2 samochodów osobowych na obwodnicy Mogilna

30 lipca 2017r (niedziela) ok. godz. 22:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych z Drogą Solidarności (obwodnica) w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po zderzeniu. Podróżujący samochodem Peugeot (kierowca i pasażer) bez obrażeń znajdowali się poza pojazdem. Pasażer samochodu Suzuki (mężczyzna z obrażeniami głowy) znajdował się poza pojazdem, pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Kierowca (kobieta) oraz dwoje dzieci bez obrażeń przebywały również poza pojazdem.
Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sprawdzeniu wycieków płynów eksploatacyjnych, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym na skrzyżowaniu. Po zabraniu pojazdów przez lawetę uprzątnięto pozostałości pokolizyjne.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe (przed przybyciem SP) oraz Policja i Pomoc Drogowa

Działania zastępów trwały ponad 2h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar Mercedesa w Padniewku (gm. Mogilno)

28 lipca 2017r (piątek) ok. godz. 01:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Padniewko (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód Mercedes Sprinter znajdujący się przed posesją, całkowicie objęty ogniem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na palący się samochód. W celu całkowitego dogaszenia pojazdu przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego otworzono maskę i tylne drzwi samochodu.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożegnanie odchodzącej na emeryturę Pani Grażyny Wiśniewskiej

24 lipca 2017r w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie miało miejsce uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę Pani Grażyny Wiśniewskiej. W pożegnaniu uczestniczyli funkcjonariusze PSP, emerytowani funkcjonariusze PSP a także pracownicy cywilni komendy.

Spotkanie było okazją do gratulacji, a także podziękowań za wieloletnią współpracę. W imieniu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych życzenia pomyślności, realizacji swoich pasji i zainteresowań na emeryturze Pani Grażynie złożył Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie mł. bryg. Radosław Gałczyński.

Pani Grażyna Wiśniewska przepracowała w Straży Pożarnej na stanowisku pracownika gospodarczego 28 lat. W 2012r została wyróżniona przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Dyplomem z okazji XX-lecia PSP. W 2013r otrzymała Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Kolizja 3 samochodów osobowych przed Markowicami (gm. Strzelno)

22 lipca 2017r (sobota) ok. godz. 12:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 3 samochodów osobowych w okolicach Markowic (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody po wcześniejszym najechaniu jeden na drugi. Samochodem Toyota podróżował sam kierowca (mężczyzna), który nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył samochodu Audi, którym podróżował kierowca – mężczyzna z pasażerką. Na skutek uderzenia w Audi samochód ten najechał na auto VW, którym podróżowały dwie osoby mężczyzna – kierowca i pasażer – kobieta.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego kobiecie z samochodu Audi i mężczyźnie z samochodu VW. Strażacy założyli również kołnierz ortopedyczny w celu stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa mężczyźnie z samochodu VW. Pozostali uczestnicy nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Po przybyciu zespołu pogotowia ratunkowego osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przekazane zespołowi pogotowia ratunkowego. Pasażerka Audi została zabrana do szpitala. W trakcie tych działań odłączono akumulator w samochodzie Toyota i Audi. Po zakończeniu działań policji zastęp usunął samochody z drogi wraz z pozostałościami powypadkowymi.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja i Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar samochodu osobowego w Mierucinie (gm. Dąbrowa)

17 lipca 2017r (poniedziałek) ok. godz. 9:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Mierucinie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi cały objęty ogniem. Samochodem podróżował sam kierowca.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na samochód. Zastęp przystąpił także do schładzania butli lpg, w którą było wyposażone Audi.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

 

Pożar przyczepy ze słomą w Lubieszewie (gm. Mogilno)

12 lipca 2017r (środa) ok. godz. 14:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze słomy na przyczepie w miejscowości Lubieszewo (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GCBA 5/35 z OSP Strzelno i GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się baloty słomy na przyczepie. Przyczepa znajdowała się na drodze powiatowej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się baloty słomy oraz przyczepę. W dalszej części działań wykorzystano ładowarkę teleskopową do rozciągania słomy w celu przelewania i dogaszenia. W trakcie pożaru częściowemu zniszczeniu uległy rynny w pobliskim domu – działanie wysokiej temperatury.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ponad 2,5h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

 

Kolizja samochodu osobowego w Wylatowie (gm. Mogilno)

11 lipca 2017r (wtorek) ok. godz. 12:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Wylatowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Peugeot poza jezdnią, po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Kierowca znajdował się na zewnątrz pojazdu, pomocy udzielał mu lekarz, który przejeżdżał prywatnie tą trasą. Samochodem podróżowała jedna osoba.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na pomocy lekarzowi podczas badania wstępnego, wsparciu psychicznym a po przybyciu zespołu Pogotowia Ratunkowego w transporcie osoby poszkodowanej do karetki. W tym samym czasie kolejny zastęp odłączył akumulator w pojeździe i kierował ruchem na drodze powiatowej do czasu przybycia Policji.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja i Pogotowie Ratunkowe

Działania zastępów trwały ok. 40min.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

 

Archiwum