Monthly Archives: Maj 2018

Zderzenie 2 samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych z Drogą Solidarności

19 maja 2018r (sobota) ok. godz. 16:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych z Drogą Solidarności (obwodnica Mogilna).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po wcześniejszym zderzeniu, które znajdowały się poza drogą w przydrożnym rowie. Samochodem VW Golf podróżowały dwie osoby, które zabrane zostały przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Samochodem VW Passat podróżowały dwie osoby (jedna osoba zabrana do szpitala w Inowrocławiu, natomiast druga po zbadaniu pozostała na miejscu zdarzenia). Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami w momencie przybycia zastępów JOP.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach, odłączeniu LPG w samochodzie VW Passat, sprawdzeniu szczelności układów paliwowych oraz pomocy w kierowaniu ruchem drogowym.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 45min.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar w tartaku w miejscowości Łąkie (gm. Strzelno)

14 maja 2018r (poniedziałek) ok. godz. 18:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze w tartaku w miejscowości Łąkie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno, GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo i GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się deski. Na terenie zakładu brak osób.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na otwarciu bramy wjazdowej celem dojazdu do miejsca pożaru (brama przesuwna, niedomknięta). Po zlokalizowaniu źródła ognia podano dwa prądy wody w natarciu na palące się deski. Następnie nadpalone deski wywieziono w miejsce bezpieczne przy użyciu ładowarki teleskopowej, gdzie dogaszono.

Na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 2h

Zdjęcia: dh. Marek Wziętek (OSP Strzelno)

Pożar podkładów kolejowych w Mogilnie

7 maja 2018r (poniedziałek) ok. godz. 18:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze podkładów kolejowych przy torowisku w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano płonące składowisko podkładów kolejowych na skraju torowiska.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody na palące się podkłady.

Działania zastępów trwały ok. 40min.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja 2 samochodów osobowych w Szczepanowie (gm. Mogilno)

5 maja 2018r (sobota) ok. godz. 10:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych w Szczepanowie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW w przydrożnym rowie oraz Renault blokujący jeden pas jezdni po wcześniejszym zdarzeniu. Samochodem VW podróżowało 5 osób (3 osoby dorosłe i 2 dzieci), samochodem Renault podróżowały 2 osoby. Wszystkie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami bez obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach, sprawdzeniu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Przybyły na miejsce lekarz po przebadaniu pozostawił wszystkie osoby na miejscu zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcie: JRG Mogilno

Zderzenie motocyklisty i 2 samochodów osobowych w Goryszewie (gm. Mogilno)

3 maja 2018r (czwartek) ok. godz. 16:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku motocyklisty i 2 samochodów osobowych w miejscowości Goryszewo (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo i SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe i motocykl po kolizji na jednym pasie ruchu drogi powiatowej. Osoby podróżujące samochodami znajdowały się poza pojazdami bez obrażeń, natomiast kierujący motocyklem uskarżał się na ból pleców. Poszkodowanym zajął się przybyły zespół PRM. Samochodem Audi podróżowała jedna osoba, samochodem Citroen dwie osoby, motocyklem jedna osoba.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania w pojazdach, sprawdzeniu szczelności układów paliwowych i pomocy Policji w kierowaniu ruchem na drodze powiatowej.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 3h

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Agnieszki Sobiesiak (cmg24.pl)

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

W dniu dzisiejszym (02.05.2018r) na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Uroczysty apel rozpoczął dowódca uroczystości st. kpt. Łukasz Rogalski, który złożył meldunek Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej – kpt. Mariuszowi Dybiczowi. Następnie przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego wciągnięto flagę Państwową na maszt.

W skład pocztu flagowego weszli:
mł. asp. Adam Kopinski
st. sekc. Łukasz Popielski
sekc. Tomasz Duszyński

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie kpt. Mariusz Dybicz w obecności zgromadzonych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy, odczytał okolicznościowy list Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego przypominający o barwach narodowych i historii, której dzieje zakończyły się odzyskaniem niepodległości.

Zdjęcia: KP PSP Mogilno

Archiwum