Monthly Archives: Grudzień 2017

Czołowe zderzenie 2 samochodów osobowych w Kwieciszewie (gm. Mogilno)

23 grudnia 2017r (sobota) ok. godz. 09:35 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o czołowym zderzeniu 2 samochodów osobowych w Kwieciszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo i SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po wcześniejszym czołowym zderzeniu. Samochodem Renault podróżowały cztery osoby: dwaj mężczyźni, jedna kobieta i trzy letnie dziecko. Samochodem Fiatem podróżował sam mężczyzna. Kobieta znajdowała się na tylnym siedzeniu i ewakuowana była na noszach typu deska. Kolejne osoby ewakuowały się z samochodu o własnych siłach przed przybyciem zastępów. Po przebadaniu przez lekarza dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Pozostałe osoby bez obrażeń. W trakcie oczekiwania na drugi zespół pogotowia ratunkowego dwie osoby wraz z dzieckiem oczekiwały w samochodzie pożarniczym ze względu na warunki atmosferyczne. W tym czasie zabezpieczenie medyczne zapewniali strażacy PSP. W samochodach odłączono akumulatory. Zastępy kierowały ruchem na drodze krajowej. Płyny eksploatacyjne zneutralizowano przy użyciu neutralizatora oraz sorbentu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe – przed przybyciem JOP oraz Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały ok. 3h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Zderzenie 2 aut w Kopcach (gm. Mogilno)

22 grudnia 2017r (piątek) ok. godz. 17:20 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z busem w Kopcach (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo i SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po zderzeniu, które blokowały jeden pas ruchu. Kierowca oraz pasażerka z samochodu Vivaro uskarżali się na ból w klatce piersiowej. Pozostałych czterech pasażerów bez obrażeń. Kierująca samochodem Rover po zbadaniu przez lekarza pozostała na miejscu. Policja Pogotowie Ratunkowe na miejscu. Ruch na drodze krajowej (DK 15) odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, pomocy ZRM w transporcie poszkodowanych do karetki. Dalsze działania zastępów polegały na pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pozostałości powypadkowych. Kierowca oraz pasażerka z samochodu Vivaro zostali zabrani przez ZRM do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały ponad 2,5h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mogilnie

W dniu 18 grudnia 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Mogilnie odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mogilnie. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mogilnie na czele z Panem Tomaszem Barczakiem – Starostą Mogileńskim, będącym również Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mogilnie, Pan Krzysztof Szarzyński – Wicestarosta Mogileński, Pan Dariusz Ciesielczyk – pełniący funkcję Wójta Gminy Jeziora Wielkie, mł. bryg. Radosław Gałczyński – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, kpt. Mariusz Dybicz – zastępca Komendanta Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, ks. Tomasz Walterbach – Kapelan Związku Mogileńskiego.
Podczas spotkania Pan Tomasz Barczak – Starosta Mogileński podziękował funkcjonariuszom PSP oraz strażakom ochotnikom za ich codzienną pracę i trud wkładany w to aby ratować zdrowie, życie i mienie ludzi.
mł. bryg. Radosław Gałczyński – Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie docenił rolę strażaków ochotników i podziękował za codzienną pomoc w realizacji zadań.
Pan Tomasz Barczak – Starosta Mogileński, będący również Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mogilnie w imieniu Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP oraz swoim własnym strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, pracownikom cywilnym Komendy oraz wszystkim którzy codzienną swoją pracą i działalnością wspierają straż i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców złożył życzenia świąteczno – noworoczne życząc spokoju, realizacji wszystkich planów i zamierzeń oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Tekst: p. Edyta Owsińska (Starostwo Powiatowe w Mogilnie)

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Mogilnie

Wypadek motorowerzysty w Palędziu Kościelnym (gm. Mogilno)

15 grudnia 2017r (piątek) ok. godz. 15:35 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu motocyklisty z drzewem w miejscowości Palędzie Kościelne (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 otaz SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano nieprzytomnego motorowerzystę po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Zespół Pogotowia Ratunkowego na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na zablokowaniu drogi powiatowej (DP2411C), pomocy w wykonywaniu RKO przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po ponad 45 min prowadzonego RKO lekarz stwierdził zgon mężczyzny.
W dalszej fazie teren akcji oświetlono do celów dochodzeniowo – śledczych prowadzonych przez Policję.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe – przed JOP oraz Policja i Zakład Medycyny Sądowej.

Zdjęcia p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)

Zderzenie BMW z Multicarem w Mierucinie (gm. Dąbrowa)

14 grudnia 2017r (czwartek) ok. godz. 10:40 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym w Mierucinie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia zastano samochody po wcześniejszym zderzeniu. Samochód osobowy BMW znajdował się częściowo na poboczu i na drodze. Samochodem podróżowała kobieta, która znajdowała się w samochodzie. Samochód Multicar stał na poboczu drogi. Podróżujący nim mężczyzna znajdował się poza pojazdem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na udzieleniu pomocy przedlekarskiej poszkodowanej kobiecie (wsparciu psychicznym poszkodowanego, tlenoterapii, unieruchomieniu złamań). Następnie odłączono zasilanie elektryczne. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego ewakuowano poszkodowaną z pojazdu. Ewakuacja była prowadzona pod nadzorem ratowników medycznych. Poszkodowany kierowca samochodu Multicar po przebadaniu przez ratowników medycznych pozostał na miejscu zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe, Policja.

Działania zastępów trwały ok. 2h 20min

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Spotkanie wigilijne w KP PSP Mogilno

12 grudnia 2017r w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe. W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście w osobach: mł. bryg. Jacek Kaczmarek – Zastępca Kujawsko – Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Tomasz Barczak – Starosta Mogileński, Krzysztof Szarzyński – V-ce Starosta Mogileński, ks. Mariusz Stasiak – kapelan strażaków Państwowej Straży Pożarnej województwa kujawsko – pomorskiego,  ks. Tomasz Walterbach – kapelan Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Mogileńskiego.

Po złożeniu meldunku Z-cy Komendanta Wojewódzkiego przez dowódcę uroczystości – st. kpt. Łukasza Rogalskiego, głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie – mł. bryg. Radosław Gałczyński, który powitał przybyłych gości.

Kolejnym punktem spotkania było uroczyste ślubowanie nowych strażaków. Rotę ślubowania złożyli str. Remigiusz Górzyński i str. Paweł Cierpisz. Następnie akt mianowania do służby stałej w KP PSP Mogilno przyjął st. str. Marcin Buliński, który zakończył służbę przygotowawczą.

Komendant podsumował najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia w mijającym 2017 r. Podziękował strażakom za zaangażowanie w przeprowadzonych akcjach, a także w pracach na rzecz tutejszej jednostki. Następnie Komendant złożył wszystkim zgromadzonym i ich rodzinom życzenia Bożonarodzeniowe.

W dalszej części spotkania zaproszeni goście złożyli życzenia świąteczne dla wszystkich strażaków Powiatu Mogileńskiego. Głos zabrali: mł. bryg. Jacek Kaczmarek – Z-ca Kujawsko – Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego, Tomasz Barczak – Starosta Mogileński, ks. Mariusz Stasiak i ks. Tomasz Walterbach – kapelani strażaków.

Po przemówieniach zaproszonych gości przystąpiono do dzielenia się opłatkiem i składania świątecznych życzeń.

gallery wordpress plugin

Zdjęcia: JRG Mogilno

Potrącenie pieszego przez samochód dostawczy w Wylatowie (gm. Mogilno)

11 grudnia 2017r (wtorek) ok. godz. 20:55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez samochód dostawczy w Wylatowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy na jednym pasie ruchu z rozbitym lusterkiem. Wewnątrz karetki pogotowia znajdował się pieszy, któremu zespół pogotowia ratunkowego udzielał pierwszej pomocy.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na kierowaniu ruchem drogowym, oświetleniu terenu działań. Do zdarzenia przybył patrol dochodzeniowo – śledczy. Pojazd został zabrany przez auto-lawetę na parking policyjny.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały blisko 3h

Zdjęcie dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Kolizja samochodu osobowego w Niestronnie (gm. Mogilno)

8 grudnia 2017r (piątek) ok. godz. 20:55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Niestronnie (gm Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, na poboczu drogi powiatowej, stojący na kołach. Samochodem podróżowały dwie kobiety, które znajdowały się w samochodzie innego uczestnika ruchu, który zatrzymał się przy zdarzeniu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej uczestnikom zdarzenia, odłączeniu akumulatora. Usunięto ziemię z jezdni. Jedna z kobiet po przebadaniu przez lekarza pozostała na miejscu zdarzenia, druga kobieta (w ciąży) została zabrana na obserwację do szpitala.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe, Policja

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Zderzenie samochodu osobowego z samochodem dostawczym w Procyniu (gm. Mogilno)

6 listopada 2017r (środa) ok. godz. 07:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z samochodem dostawczym w Procyniu (gm Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp SLRt z OSP Gębice i zastęp GBA 2,5/16 z OSP Bielsko (pomoc sąsiedzka).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po wcześniejszym czołowym zderzeniu. Samochodem Fiatem podróżowały dwie osoby (mężczyźni). Jeden (pasażer) został uwieziony w samochodzie. Samochodem Ford podróżowała jedna osoba kobieta, która siedziała w samochodzie (zapewniony był dostęp do niej). Droga wojewódzka (DW 262) zablokowana.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do pasażera samochodu Ducato przy użyciu narzędzi hydraulicznych, następnie przy wykorzystaniu noszy typu deska ewakuowano poszkodowanego na zewnątrz. Opiekę medyczną nad osobami uczestniczącymi w zdarzeniu do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego zapewnili strażacy. W samochodach odłączono akumulatory, kierowano ruchem drogowym oraz usunięto płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu i sintanu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1h

Zdjęcia: OSP Gębice, JRG Mogilno

Archiwum