Monthly Archives: Październik 2016

Konkurs dla dzieci i młodzieży „Czad i ogień. Obudź czujność”

Wiesz, jak zachować się podczas pożaru? Masz świadomość, że czujka tlenku węgla może uratować życie?  Wiesz jak  rozpoznać  objawy zatrucia czadem? Pokaż to innym! Weź udział w konkursie „Czad i ogień. Obudź czujność” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagraj spot, wyślij go do nas i wygraj konkurs!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy, dotyczący profilaktyki zatruć tlenkiem węgla i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Celem kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność” jest m.in. popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, nie mogą przekraczać 40 sekund.

Zwycięzców wyłoni nasza Komisja Konkursowa składająca się z ekspertów z MSWiA oraz przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej. Najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne:

 • Za zajęcie pierwszego miejsca – 5 000 zł,
 • Za zajęcie drugiego miejsca – 4 000 zł,
 • Za zajęcie trzeciego miejsca – 3 000 zł,
 • 2 wyróżnienia po 1000 zł.

Zwycięskie spoty będą promowane również w mediach.

Termin składania prac upływa 23 listopada 2016 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać w Departamencie Komunikacji Społecznej MSWiA pod numerem telefonu 22 601 49 45 lub adresami e-mail: [email protected] i [email protected].

Materiał: MSWiA

Bezpośredni link na stronie MSWiA:

https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15279,Konkurs-dla-dzieci-i-mlodziezy-na-spot-filmowy-Czad-i-ogien-Obudz-czujnosc.html

Zadymienie budynku gospodarczego na ul. Feichta w Mogilnie

20 października 2016r około godz. 09:15 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zadymieniu budynku gospodarczego na ul. Feichta w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GCBA 4,5/24 i GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie na poddaszu budynku gospodarczego. Prąd do budynku został odłączony.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wejściu do wewnątrz i ustaleniu źródła zadymienia. Ustalono, że pali się ocieplenie pomiędzy sufitem a dachem. Przystąpiono do rozbiórki części sufitu oraz dachu w celu dostania się do ognia. Następnie wprowadzono jeden prąd wody z wewnątrz a drugi prąd wody z dachu budynku i ugaszono pożar. Po oddymieniu pomieszczenia dokonano sprawdzenia przy użyciu kamery termowizyjnej na obecność ukrytych ognisk – brak źródeł ognia. Uszkodzoną część dachu zabezpieczono przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Działania zastępów trwały blisko 2 godziny.

img_0139

img_0140

Zdjęcia: JRG Mogilno

Ćwiczenia kompanijne „Las 2016”

W dniu 19.10.2016r na terenie miejscowości Przyjezierze odbyły się ćwiczenia taktyczno – bojowe dla jednostek z terenu powiatu mogileńskiego pod kryptonimem „Las 2016”.

Scenariusz ćwiczeń przedstawiał się następująco:

W miejscowości Przyjezierze w jednym z oddziałów leśnych powstaje silne zadymienie. Zdarzenie zostaje zauważone przez turystów. Z informacji przekazanej przez osobę zgłaszającą wynika, że zadymienie powstało od palącego się domku letniskowego. Pożar rozprzestrzenia się na pobliski las. W zagrożonym oddziale przebywają pracownicy Zakładu Usług Leśnych. Pracownicy ewakuują się przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Po przybyciu pierwszych zastępów, dowódca akcji próbuje ustalić liczbę pracowników oraz ich miejsce przebywania. W chwili przybycia pierwszych zastępów pożar ma powierzchnię ok. 150 metrów kwadratowych.

Do działań dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie dysponuje podmioty Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w sile kompanii:

– GCBA 4,5/24; GBA 2,5/16; 2 x SLop + przyczepka ze zbiornikiem z JRG w Mogilnie

– GCBA 5/35 z OSP Strzelno

– GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie

– GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa

– GCBA 5/32 z OSP Gębice

– GBA 2,5/25 z OSP Ostrowo

– GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo

– GBA 2,5/16 z OSP Wójcin

Przybyłe na miejsce pierwsze dwa zastępy podają 2 prądy gaśnicze w obronie pozostałych domków letniskowych. Budują zasilanie z najbliższego hydrantu. W międzyczasie pożar rozprzestrzenia się na pobliski las.

Po dojeździe kolejnych zastępów realizowane jest podawanie 9 prądów wody na palący się las (7 z nich ma zasilanie ze składanego zbiornika o pojemności 10000 litrów). Dowożenie wody do zbiornika realizowane jest przez 4 samochody GCBA o pojemności 5000 litrów każdy. Źródło poboru wody ma miejsce przy Jeziorze Czyste (ok. 2,6km w obie strony od zbiornika).

Scenariusz ćwiczeń zakładał awarię samochodu GCBA 4,5/24, który zasysał wodę z Jeziora Czyste. W jego miejsce skierowano jeden z samochodów dowożących wodę. Założono również w trakcie ćwiczeń konieczność udzielenie KPP jednemu ze strażaków.

W II epizodzie założono, że nie udało się opanować pożaru przybyłymi siłami i środkami. Dyżurny PSK w Mogilnie dysponuje aplikacyjnie na miejsce zdarzenia dodatkowe siły i środki:

– samoloty Dromader

Powiat słupecki:

– GCBA 6/33 z OSP Bielsko

– GBA 2,5/16 z OSP Bielsko

– GCBA 5/32 z OSP Orchowo

– GBA 2,5/16 z OSP Orchowo

Powiat koniński:

– GBA 2,5/16 z OSP Wilczyn

– GBA 2,5/16 z OSP Skulsk

Przybyłe jednostki z sąsiednich powiatów wspierają działania kompanii mogileńskiej. Pożar rozprzestrzenia się. Do działań zostają włączone siły Wojewódzkiej Brygady Odwodowej, tj. Kompania Gaśnicza „Inowrocław”. Następuje lokalizacja pożaru a następnie dogaszanie.

Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się omówienie ćwiczeń przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie mł. bryg. mgr inż. Radosława Gałczyńskiego, Zastępcę Komendanta PSP w Mogilnie mł. kpt. mgr inż. Mariusza Dybicza oraz Dowódcę Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie st. kpt. Łukasza Rogalskiego. Omówione zostały cele do realizacji i stopień realizacji założeń.

Na zakończenie głos zabrał Nadleśniczy Nadleśnictwa Miradz Pan Andrzej Kaczmarek, który podziękował wszystkim za organizację i przeprowadzenie ćwiczeń oraz tradycyjnie zaprosił na poczęstunek.

gallery wordpress plugin

Zdjęcia: KP PSP w Mogilnie

Pożar stogu w Lubieszewie (gm. Mogilno)

17 października 2016r około godz. 03:50 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze stogu słomy prasowanej w Lubieszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GCBA 4,5/24 i GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy OSP: GCBA 5/32 i GCBA 5/24 z OSP Gębice (KSRG), a także GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się stóg słomy prasowanej. Ogniem objęte było ok. 1/3 stogu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na podaniu dwóch prądów w natarciu na palący się stóg. Jednocześnie z działaniami strażacy podjęli skuteczną próbę wykulnięcia kilkunastu bel słomy ze stogu co uniemożliwiło przedostanie się ognia na dalszą część stogu. W trakcie tych działań na miejscu pojawił się specjalistyczny sprzęt, który wykorzystywany był do działań gaśniczych. Ostatecznie udało się uratować przed spaleniem ponad połowę stogu.

W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 250 balotów słomy prasowanej.

Na miejsce przybył patrol Policji.

Działania zastępów trwały ponad 10 godzin.

img_0127

img_0129

img_0132

img_0133

img_0136

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar stogu w Rzadkwinie (gm. Strzelno)

10 października 2016r około godz. 03:40 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze stogu słomy prasowanej w Rzadkwinie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy GCBA 5/35 i GBA 2,5/25 z OSP Strzelno (KSRG), a także GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się stóg słomy prasowanej. Na miejscu pracowały dwa ładowacze czołowe, które odciągnęły kilka snopków przed przybyciem zastępów straży.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palący się stóg. W dalszej części działań słoma została rozgarnięta i dogaszona.

Na miejsce akcji przybył patrol Policji.

W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 100 balotów słomy.

Działania zastępów trwały ponad 4h.

img_0104

img_0103

img_0100

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Strzelno

IV Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie

 

W dniu 7 października 2016 roku  w Mogilnie odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie. Obrady rozpoczęły się od wprowadzenia sztandarów i odśpiewania hymnu strażackiego „Rycerze Floriana”.

Zjazd otworzył witając wszystkich przybyłych gości Tomasz Barczak – Starosta Mogileński, będący również Prezesem ustępującego Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie. Prezes  w swoim wystąpieniu otwierającym Zjazd przedstawił cel Zjazdu, działania podejmowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie w trakcie mijającej kadencji, jak również cele jakie planuje się podjąć w nadchodzącej  kadencji. W imieniu ustępujących władz oddziału powiatowego  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie Dh Tomasz Barczak  zaproponował   na Przewodniczącego Zjazdu Dh Ryszarda Strzeleckiego oraz na Sekretarza Zjazdu Dh Edytę Owsińską, obie kandydatury poddano pod głosowanie. Jednogłośnie druhowie przyjęli obie propozycje.

Prezes poprosił również o uczczenie minutą ciszy pamięci działaczy Związku, zmarłych w minionej kadencji jedną z tych osób był dh Grzegorz Przybylski członek Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mogilnie. Prezes przekazał prowadzenie Zjazdu nowo wybranemu Przewodniczącemu Zjazdu.

Przewodniczący Zjazdu zapewnił, ze zjazd poprowadzi sprawnie i zgodnie z obowiązującym regulaminem.

W dalszej części Przewodniczący Zjazdu w imieniu ustępującego Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie zaproponował powołanie Prezydium Zjazdu w następującym składzie: Pan Dariusz Kurzawa – Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego,  Pan  Tomasz Barczak – Starosta Mogileński, będący również Prezesem ustępującego Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie, Pan Leszek Duszyński – Burmistrz Mogilna, Pan Ewaryst Matczak – Burmistrz Strzelna, Pan Marcin Barczykowski – Wójt Gminy Dąbrowa,  Pan Zdzisław Dąbrowski – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Pan Piotr Tomaszewski – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Pan Radosław Gałczyński – Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie, Pan Mariusz Dybicz – zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mogilnie, ks. Zenon Rutkowski – wieloletni kapelan Wojewódzki PSP, Pan Adam Hutek – przedstawiciel Nadleśnictwa Gołąbki, Pan Jacek Świtek – przedstawiciel Nadleśnictwa Miradz, Pan Krzysztof Dobrychłop – Prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Poszkodowanym w wypadkach Komunikacyjnych oraz zapobiegania Tragediom na Drogach w Mogilnie, członkowie ustępującego Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mogilnie, członkowie ustępującej Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego,  przedstawiciele do Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w mogilnie, delegaci na Zjazd. Zaproponowany skład zaakceptowano jednogłośnie.

W Zjeździe uczestniczyli m.in. Pan Dariusz Kurzawa – Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego,  Pan  Tomasz Barczak – Starosta Mogileński, będący również Prezesem ustępującego Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie,  Pan Zdzisław Dąbrowski – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Pan Piotr Tomaszewski – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Pan Radosław Gałczyński – Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie, ks. Zenon Rutkowski – wieloletni kapelan Wojewódzki PSP.

Powołano również  komisje zjazdowe  w następującym składzie:

KOMISJA MANDATOWA

 1. Piotr Zieliński
 2. Franciszek Łukomski
 3. Grzegorz Kopinski

KOMISJA WYBORCZA

 1. Marcin Zacharenko
 2. Wacław Borkowski
 3. Robert Osiński

KOMISJE UCHWAŁ I WNIOSKÓW

 1. Wiesław Grzechowiak
 2. Włodzimierz Jopek
 3. Czesław Karbownik

Głos zabrał również Dh Tomasz Barczak – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie, który przedstawił sprawozdanie z działalności ZOP ZOSP RP w Mogilnie  w minionej kadencji. Prezes omówił ważniejsze czynności, które realizował Zarząd oraz Prezydium zgodnie ze statutem Związku, uchwałami własnymi Zarządu, uchwałami  i decyzjami Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Głównego  oraz uchwałą programową przyjętą na III Zjeździe w dniu 7 października 2011 roku.  W sprawozdaniu przedstawiono również pracę i osiągnięcia na rzecz poprawy ochrony przeciwpożarowej w Powiecie Mogileńskim. Ocenę działalności i słuszności zadań podejmowanych w minionej kadencji Prezes pozostawił do oceny druhów. Na zakończenie Prezes podziękował wszystkim Druhom i Druhnom, samorządowcom z gmin Powiatu Mogileńskiego, Komendzie Wojewódzkiej PSP  w Toruniu, Komendzie Powiatowej PSP  w Mogilnie, Zarządowi Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, ustępującemu Zarządowi Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mogilnie oraz sympatykom ruchu ochotniczego pożarnictwa  za współpracę,  pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, ofiarność, poświecenie, zaangażowanie oraz wkład w działalność na rzecz ochotniczych straży pożarnych, za realizację zadań zapewniających bezpieczeństwo oraz za rozwijanie społecznych inicjatyw dla dobra swojego środowiska, a co za tym idzie kraju. Opracowanie szczegółowe dotyczące działalności Zarządu w minionej kadencji, przygotowane na dzisiejszy Zjazd otrzymali druhowie.

Szczególne podziękowania Pan Tomasz Barczak – Starosta Mogileński, będący również Prezesem ustępującego Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie złożył  Panu Markowi Kryszakowi – Komendantowi Powiatowemu PSP w Mogilnie do dnia 30 czerwca 2016r., oraz nowo powołanemu Komendantowi Panu Radosławowi Gałczyńskiemu jak również pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie i podległym im służbom  za pomoc organizacyjną i doradczą, bez której nasz Zarząd, Zarządy Miejsko – Gminne i Gminne  jak również jednostki OSP nie mogłyby prawidłowo funkcjonować.

Nie bez znaczenia jest również pomoc sponsorów, na których zawsze można liczyć, a którym przy tej okazji Prezes również serdecznie podziękował, podkreślając, że dzięki ich pomocy ratowanie życia i zdrowia ludzkiego jest skuteczniejsze, gdyż posiadanie odpowiedniego, dobrego sprzętu oprócz wyszkolonej kadry jest podstawą sprawnego działania.

Głos zabrał również Dh Roman Bąk Przewodniczący ustępującej Komisji Rewizyjnej, który przedstawił sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie za mijającą kadencję, które zakończył postawieniem wniosku o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie.

W trakcie zjazdu ogłoszono przerwę, podczas której nowo wybrany Zarząd oraz Komisja Rewizyjna  ukonstytuowała się. Pan Zdzisław Dąbrowski – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego przewodniczył pierwszemu posiedzeniu Zarządu i na Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie zaproponował Dh Tomasza Barczaka, propozycję tą jednogłośnie druhowie przyjęli.

Skład nowo wybranego zarządu przedstawia się następująco:

 1. Prezes                                     –  Tomasz Barczak
 2. Wiceprezes                            –  Ewaryst Matczak
 3. Wiceprezes                            –  Janusz Orlikowski
 4. Sekretarz                                –  Ryszard Strzelecki
 5. Skarbnik                                 –  Przemysław Majcherkiewicz
 6. Członek prezydium                 –  Wiesław Gałązka
 7. Członek prezydium                 –  Radosław Gałczyński
 8. Członek zarządu                   –  Włodzimierz Jopek
 9.  Członek zarządu                  –  Grzegorz Kapłoniak
 10.  Członek zarządu                  –  Grzegorz Kopinski
 11.  Członek zarządu                  –  Arkadiusz Kowalski
 12.  Członek zarządu                  –  Marek Kryszak
 13.  Członek zarządu                  –  Marek Langner
 14.  Członek zarządu                  –  Mirosław Leszczyński
 15.  Członek zarządu                  –  Jan Lewandowski
 16.  Członek zarządu                  –  Robert Osiński
 17.  Członek zarządu                  –  Zbigniew Sip
 1. Członek zarządu                   –  Jacek Siwek
 1.  Członek zarządu                  –  Mariusz Wojciechowski
 2. Członek zarządu                   – Janusz Zasadzki
 3. Członek zarządu                   – Piotr Zieliński

Podczas przerwy również nowo wybrana Komisja Rewizyjna pod przewodnictwem Pana Piotr Tomaszewskiego ukonstytuowała się

Skład nowo powołanej Komisji Rewizyjnej przedstawia się następująco:

 1. Franciszek Łukomski – Przewodniczący
 2. Czesław Karbownik – Wiceprzewodniczący
 3. Paula Kowalska – Sekretarz
 4. Krzysztof Sip – członek Komisji

gallery wordpress plugin

Tekst: dh Edyta Owsińska, zdjęcia: Karol Nawrot (Starostwo Powiatowe w Mogilnie)

Mistrzostwa Kujaw PSP w Piłce Nożnej „Orlik Kujaw 2016”

6 października 2016r na boisku „Orlik” przy stadionie „Pogoni” Mogilno odbyły się IV Mistrzostwa Kujaw PSP w Piłce Nożnej „Orlik Kujaw 2016” o Puchar Kujawsko – Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Organizatorami turnieju były Komendy Powiatowe/Miejskie PSP w Mogilnie, Włocławku, Aleksandrowie Kujawskim, Inowrocławiu i Radziejowie.

W turnieju udział wzięły drużyny z Inowrocławia, Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego, Radziejowa oraz Mogilna. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”.

Tytułu sprzed roku broniła drużyna KP PSP w Mogilnie. Nasza drużyna stoczyła zacięte pojedynki z każdym z rywali, ale mimo to nie udało się obronić tytułu. Szczególnie emocjonujący był mecz z późniejszym zwycięzcą turnieju – reprezentacją Włocławka. Rywale do przerwy prowadzili już 4-0 ale po przerwie nasi zawodnicy pokazali się z lepszej strony i doprowadzili do wyrównania 4-4. Szczególnej urody była bramka zdobyta przez st. asp. Marka Lange w samo „okienko” bramki Włocławka. W tym roku pogoda nie sprzyjała zawodnikom i kibicom. Przez cały czas trwania rozgrywek padał deszcz, który nie pomagał zawodnikom a wręcz przeszkadzał i stanowił ryzyko kontuzji. Na szczęście żadnemu zawodnikowi nic złego się nie stało.

 

Wszystkie wyniki turnieju:

Aleksandrów – Inowrocław (1:1)

Aleksandrów – Mogilno (4:1)

Aleksandrów – Radziejów (1:0)

Aleksandrów – Włocławek (1-4)

Inowrocław – Mogilno (2:2)

Inowrocław – Radziejów (3:0)

Inowrocław – Włocławek (1:3)

Mogilno – Radziejów (4:0)

Mogilno – Włocławek (4:4)

Radziejów – Włocławek (1:4)

 

Po rozegraniu wszystkich meczów najwięcej punktów zdobyła drużyna z Włocławka uzyskując tym samym tytuł „Mistrza Kujaw”.

Nasza drużyna ostatecznie zajęła w turnieju III miejsce.

Rozgrywkom przyglądał się oraz wręczał puchary i nagrody Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu st. kpt. mgr Jacek Kaczmarek.

Za rok gospodarzem rozgrywek będzie tegoroczny zwycięzca turnieju – Włocławek.  

Ostateczna tabela: (mecze, punkty, bramki)

 1. Włocławek 4, 10, 15:7
 2. Aleksandrów 4, 7, 7:6
 3. Mogilno 4, 5, 11:10
 4. Inowrocław 4, 5, 7:6
 5. Radziejów 4, 0, 1:12

 

Drużyna KP PSP w Mogilnie wystąpiła w następującym składzie:

st. asp. Marek Lange

st. asp. Patryk Szczepankiewicz

mł. asp. Michał Drobyszewski

st. ogn. Adam Wanecki

ogn. Waldemar Łukomski

mł. ogn. Marcin Skrobak

sekc. Piotr Kopliński

sekc. Łukasz Popielski

sekc. Piotr Kopliński

sekc. Łukasz Barszcz

sekc. Jacek Lewandowski

gallery wordpress plugin

Zdjęcia: dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Mogilnie.

Pożar stogu w Ratowie (gm. Mogilno)

2 października 2016r doszło do kolejnego w ciągu kilkunastu ostatnich dni pożaru stogu. Około godz. 00:15 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze stogu słomy prasowanej w Ratowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy GCBA 5/32 z OSP Gębice (KSRG), GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo, oraz  GCBA 5/35 z OSP Strzelno (KSRG).

Po dojeździe do miejsca pożaru stwierdzono, że pali się stóg słomy (w całości objęty ogniem). Stóg znajdował się ok. 10 m od zabudowań.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów straży polegały na podaniu jednego prądu wody w obronie na zagrożone budynki oraz jednego prądu wody w natarciu w celu dogaszenia stogu.

W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 200 balotów słomy.

Na miejsce przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ponad 5 godzin.

img_0069

Zdjęcia: OSP Strzelno

Ostrzeżenie na dzień 03.10.2016r – intensywne opady deszczu

Zjawisko: Intensywne opady deszczu

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 03:00 dnia 03.10.2016 do godz. 23:00 dnia 03.10.2016

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm.

Prawdopodobieństwo: 90%

Uwagi:  brak

Synoptyk: Lech Buchert

Źródło informacji: IMGW-PIB

Pożar stogu w Sędowie (gm. Dąbrowa)

30 września 2016r około godz. 21:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze stogu słomy prasowanej w Sędowie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy OSP: GCBA 5/32 i GBA 2,5/16 z OSP Dąbrowa (KSRG), a także GCBA 4/35 z OSP Trląg i GCBA 6/32 z OSP Kołodziejewo z powiatu inowrocławskiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się stóg słomy.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu 4 prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się stóg. W trakcie działań gaśniczych na miejsce akcji właściciel sprowadził ładowacze czołowe, które oddzieliły palącą się część stogu od części niepalącej, co spowodowało uratowanie znacznej części stogu. Część paląca została rozciągnięta na polu i dogaszona przy użyciu prądów wody.

Działania zastępów trwały ponad 7,5h.

img_0052

img_0050

img_0053

img_0060

img_0062

img_0043

Zdjęcia:  JRG Mogilno

Archiwum