Monthly Archives: Listopad 2016

Pożar kamienicy przy ul. Gimnazjalnej w Strzelnie

27 listopada 2016r około godz. 12:55 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ulicy Gimnazjalnej w Strzelnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy Państwowej Straży Pożarnej: GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 oraz 3xSLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, SH-40 z JRG 1 w Inowrocławiu a także zastępy OSP: GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo, GBA 2,5/21, GBA 4/16 z OSP Ostrowo, GBA 2,5/25, GCBA 5/35 z OSP Strzelno, GCBA 5/24, GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z OSP Strzelno zastano palące się poddasze i dach na budynku wielorodzinnym w zwartej zabudowie (pożar w II fazie rozwoju). Osoby zamieszkujące budynek znajdowały się na zewnątrz. Po dokonaniu rozpoznania i przeszukaniu pomieszczeń ewakuowano jedną osobę.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu 3 prądów gaśniczych wody w obronie sąsiednich obiektów i podaniu 5 prądów gaśniczych wody w natarciu. Działania prowadzono jednocześnie z podnośnika, drabiny przenośnej oraz wewnątrz budynku. Po zlokalizowaniu miejsca pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachu. W dalszej fazie działań przystąpiono do częściowej ewakuacji mienia lokatorów. Po dokonaniu oględzin budynku przez przedstawiciela nadzoru budowlanego wydano zakaz użytkowania obiektów do czasu wydania pozytywnej ekspertyzy. W nocy do nadzorowania pogorzeliska pozostawiono 1 zastęp straży pożarnej. Dnia następnego po konsultacji z nadzorem budowlanym usunięto obciążające strop elementy pokrycia oraz konstrukcji dachu.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, Komendant Policji, Burmistrz Strzelna, Nadzór Budowlany, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe, Policja, Straż Miejska, Biegły z dziedziny pożarnictwa.

Na czas trwania akcji, na zabezpieczenie miasta Mogilna i okolic do KP PSP w Mogilnie zadysponowane zostało GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa.

Łącznie w działaniach udział brało ok. 40 strażaków PSP i OSP.

Działania trwały blisko 5,5h.

gallery wordpress plugin

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl) oraz czytelnika cmg24.pl

 

Wypadek samochodu osobowego w Zbytowie (gm. Mogilno)

25 listopada 2016r około godz. 8:30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Zbytowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy KIA Sportage stojący na prawym pasie drogi po wcześniejszym czołowym uderzeniu w drzewo. Obok samochodu na drodze leżał poszkodowany kierowca, który w wyniku uderzenia wypadł z pojazdu przez boczną szybę.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu mężczyźnie (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, tamowania krwotoków, unieruchomienie złamań, tlenoterapia, zabezpieczenie komfortu cieplnego, wsparcie psychiczne). W międzyczasie odłączono dopływ prądu z akumulatora, usunięto wycieki płynów eksploatacyjnych z drogi przy użyciu sorbentu oraz uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni. W trakcie prowadzenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc drogowa.

Działania zastępów trwały ok. 2h.

img_0374

img_0375

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja 2 samochodów osobowych w miejscowości Kopce (gm. Mogilno).

20 listopada 2016r około godz. 10:10 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych w miejscowości Kopce (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano 2 samochody osobowe po zderzeniu bocznym. Samochód Mercedes (podróżował nim tylko kierowca) stał na prawym pasie drogi blokując go, natomiast samochód Renault (podróżowały 4 osoby) stał na lewym poboczu. Wszyscy uczestnicy kolizji znajdowali się poza uszkodzonymi pojazdami.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznych w uszkodzonych pojazdach. W trakcie prowadzenia działań ratowniczych, kierująca samochodem Renault zaczęła uskarżać się na duszności oraz silne zdenerwowanie związane ze zdarzeniem. W związku z objawami, które zgłaszała poszkodowana, zastosowano tlenoterapię, termoizolację oraz wsparcie psychiczne. Po dojeździe zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowaną przekazano pod ich opiekę. Po przebadaniu kobieta pozostała na miejscu zdarzenia. W dalszej fazie działań na polecenie Policji, samochód Mercedes został usunięty z jezdni na pobocze.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe

Działania zastępów trwały ok. 50min.

img_0363

img_0359

img_0357

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja 2 samochodów osobowych na ul. Benedyktyńskiej w Mogilnie

14 listopada 2016r około godz. 20:50 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych na ul. Benedyktyńskiej w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. Kierowca samochodu Opel znajdował się poza pojazdem bez obrażeń a kierowca Mazdy z podejrzeniem urazu kręgosłupa  znajdował się w karetce pogotowia pod opieką lekarza (po przebadaniu został zabrany na obserwację do szpitala w Inowrocławiu).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym (ruch odbywał się przyległym do drogi parkingiem), odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. Po sporządzeniu dokumentacji przez Policję pojazdy usunięto z drogi i uprzątnięto pozostałości pokolizyjne.

Na miejsce przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Technik Policji

Działania zastępów trwały ok. 4,5h.

img_0328

img_0326

img_0329

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu osobowego na ul. Niezłomnych w Mogilnie

14 listopada 2016r około godz. 7:45 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego na ul. Niezłomnych w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Opel Agila leżący na poboczu drogi, na swoim lewym boku. Wewnątrz znajdowała się osoba kierująca pojazdem (bez obrażeń).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na pomocy kobiecie w wydostaniu się z pojazdu, postawieniu samochodu na koła, odłączeniu instalacji elektrycznej, sprawdzeniu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem. Przybyły na miejsc lekarz po przebadaniu kobiety pozostawił ją na miejscu zdarzenia.

Na miejsce przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe

Działania zastępów trwały ok. 40min

img_6025

img_6024

img_6020

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja 3 samochodów osobowych w Sławsku Dolnym (gm. Strzelno)

10 listopada 2016r około godz. 19:15 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 3 samochodów osobowych w Sławsku Dolnym (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody po wcześniejszej kolizji oraz zespół pogotowia, który opatrywał uczestniczkę kolizji. Samochodami podróżowali: Opel Astra – mężczyzna; Fiat Punto – mężczyzna i kobieta, która została zabrana do szpitala; Audi – kobieta i mężczyzna.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu butli gazu LPG w samochodzie Opel i Fiat. Zastęp kierował również ruchem na drodze krajowej. Usunięto pozostałości pokolizyjne z jezdni oraz płyn eksploatacyjny przy użyciu sorbentu.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 2 godziny.

 20161110_195310-kopiowanie

20161110_194406-kopiowanie

20161110_194342-kopiowanie

Zdjęcia dzięki uprzejmości dh Marka Wziętka (OSP Strzelno)

Wypadek samochodu osobowego i koparko – ładowarki w Strzelnie

8 listopada 2016r około godz. 11:10 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i koparko – ładowarki w Strzelnie.

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy marki Toyota Yaris i koparko – ładowarkę. Pojazdy znajdowały się na placu budowy nowego odcinka drogi (kierujący samochodem Toyota przerwał zaporę drogową i doprowadził do zderzenia z koparko – ładowarką).

Działania zastępów polegały na sprawdzeniu szczelności układów paliwa i oleju oraz odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym. Osoby poszkodowane – kierowca i pasażer samochodu osobowego znajdowali się w karetce Pogotowia przed przybyciem pierwszego zastępu straży. Kierowca koparko – ładowarki nie odniósł obrażeń.

Na miejsce przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Zarządca Drogi.

Działania zastępów trwały blisko 3h.

img_0236

img_0239

img_0237

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu osobowego w Kuśnierzu (gm. Jeziora Wielkie)

1 listopada 2016r około godz. 07:30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Kuśnierzu (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBA 2,5/16 z OSP Wójcin i SLRt z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód VW Golf poza jezdnią oraz mężczyznę przy samochodzie, który nie uskarżał się na dolegliwości.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatora i kierowaniu ruchem na drodze krajowej (ze względu na samochody służb ratunkowych, które zatrzymały się na pasie ruchu). W trakcie tych działań uczestnik zdarzenia poinformował strażaków, że odczuwa ból w plecach. Strażacy prowadzili wsparcie psychiczne do czasu przyjazdu służb medycznych. Po przybyciu zespołu pogotowia ratunkowego i przebadaniu poszkodowanego przez lekarza nie stwierdzono obrażeń. Mężczyzna pozostał na miejscu zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe

Akcja trwała 1h.

14813355_900531173380833_1402519821_o

14957977_900531256714158_1175978545_o

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Jeziora Wielkie

Archiwum