Marek

1 2 3 24

Kolizja samochodu osobowego w Szczepanowie (gm. Dąbrowa)

8 stycznia 2019 r. (wtorek) ok. godz. 09:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Szczepanowie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Toyota na jednym pasie drogi z rozbitym przodem. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Znajdowała się ona wewnątrz karetki pogotowia.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatora, sprawdzeniu wycieków, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pojazdu z drogi.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Ostrzeżenie na dzień 07.01.2019 – Opady marznące

Zjawisko: Opady marznące

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Ważność: od godz. 7:30 dnia 07.01.2019 do godz. 18:00 dnia 07.01.2019

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata

Źródło informacji: IMGW-PIB

Kolizja samochodu osobowego na ul. Konopnickiej w Mogilnie

4 stycznia 2019 r. (piątek) ok. godz. 15:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego na ul. Konopnickiej w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 2,4/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy na chodniku, oraz 4 osoby poszkodowane, które znajdowały się obok pojazdu.
Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na zapewnieniu poszkodowanym wsparcia psychicznego do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego. Po przybyciu karetki pogotowia osoby zostały przekazane ratownikom medycznym. Po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Kolizja samochodu dostawczego w miejscowości Dzierzążno (gm. Mogilno)

4 stycznia 2019 r. (piątek) ok. godz. 15:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu dostawczego w miejscowości Dzierzążno (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy Fiat po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Wewnątrz pojazdu znajdowała się kierująca nim kobieta oraz pasażer. Kobieta uskarżała się na ból w okolicy barku oraz odcinka szyjnego kręgosłupa. Pasażer nie zgłaszał żadnych dolegliwości.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po przybyciu ZRM poszkodowaną kobietę przeprowadzono do karetki. Podczas działań prowadzono wsparcie psychiczne poszkodowanej. Poszkodowana osoba została zabrana przez ZRM do szpitala w celu wykonania dokładnych badań.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1,5h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Wypadek samochodu osobowego w Czerniaku (gm. Mogilno)

1 stycznia 2019 r. (wtorek) ok. godz. 07:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Czerniaku (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy BMW, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie przy DK15. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Jedna osoba znajdowała się w karetce pogotowia pod opieką ZRM, druga znajdowała się w rozbitym pojeździe na miejscu kierowcy pod opieką ratownika medycznego. DK15 na tym odcinku całkowicie zablokowana, Policja wyznaczyła objazd drogami lokalnymi.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na pomocy zespołowi pogotowia w przetransportowaniu kierowcy BMW do karetki pogotowia. Równocześnie odłączono zasilanie i sprawdzono szczelność układu paliwowego w rozbitym samochodzie. W dalszej fazie działań zabezpieczono lądowanie a następnie start przybyłego na miejsce śmigłowca LPR. Pasażer został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Bydgoszczy, natomiast kierowca karetką pogotowia do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Technik Policji, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, przedstawiciel GDDKiA.

Działania zastępów trwały ok. 3,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar altany ogrodowej przy ul. Magazynowej w Mogilnie

28 grudnia 2018r (piątek) ok. godz. 15:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze altany ogrodowej przy ul. Magazynowej w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano altanę ogrodową w całości objętą ogniem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się altankę. Po ugaszeniu pożaru przeszukano pogorzelisko na obecność osób – brak poszkodowanych.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 50min.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Przekazanie kart rabatowych PKN Orlen dla druhów OSP włączonych do KSRG z terenu powiatu

28 grudnia 2018 r. (piątek) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odbyło się spotkanie podczas, którego Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie bryg. Radosław Gałczyński oraz Dowódca JRG Mogilno st. kpt. Łukasz Rogalski przekazali na ręce Prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu karty uprawniające do rabatu na paliwa w całej sieci PKN Orlen w Polsce.

Otrzymanie wspomnianych kart jest następstwem podpisania umowy pomiędzy PKN ORLEN, a Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej. Uprawnionymi do udziału w programie są czynni strażacy OSP włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA. Program wchodzi w życie 1 stycznia 2019 r. Podczas spotkania komendant  omówił szczegółowe zasady korzystania z programu.

Karty w ramach programu „Karta Rabatowa” otrzymali druhowie z Dąbrowy, Jezior Wielkich, Wójcina, Strzelna, Ostrowa i Gębic.

Zdjęcia: KP PSP Mogilno

Dachowanie samochodu osobowego w Nożyczynie (gm. Jeziora Wielkie)

27 grudnia 2018r (czwartek) ok. godz. 15:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Nożyczynie (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/16 z OSP Wójcin, GCBA 5/35 i SLRT z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Peugeot po wcześniejszym dachowaniu w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowała jedna osoba, która znajdowała się poza pojazdem pod opieką PRM. Ruch na DK25 odbywał się wahadłowo. Policja na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe oraz na sprawdzeniu szczelności układów płynów eksploatacyjnych. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Na czas prowadzonych działań kierowano ruchem drogowym.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Jeziora Wielkie.

Zderzenie 2 samochodów osobowych w Busewie (gm. Strzelno)

23 grudnia 2018r (niedziela) ok. godz. 17:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych w Busewie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy po zderzeniu, z których jeden znajdował się poza jezdnią, a drugi blokował jeden pas ruchu. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Poszkodowaną kobietą z VW zajmował się już przybyły przed zastępami straży pożarnej zespół Pogotowia Ratunkowego. Policja na miejscu kierowała ruchem, który odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej dwóm poszkodowanym mężczyznom do czasu przybycia kolejnego zespołu PRM. Jednocześnie prowadzono działania w celu zabezpieczenia pojazdów biorących udział w zdarzeniu, sprawdzono wycieki płynów eksploatacyjnych, zakręcono gaz w jednym z pojazdów i odłączono akumulatory. Wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala w Inowrocławiu.

Działania zastępów trwały blisko 4h.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Zdjęcie: JRG Mogilno

 

Pożar budynku gospodarczego w Rzeszynku (gm. Jeziora Wielkie)

22 grudnia 2018r (sobota) ok. godz. 19:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Rzeszynku (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, SHD-19 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/16 z OSP Wójcin, GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo oraz GBA 2,5/16 i GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano w całości objętą ogniem stodołę. Budynek wykonany z cegły z dachem pokrytym dachówką betonową. Brak osób poszkodowanych. Prąd do budynku w chwili przybycia zastępów był odłączony.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki dachu budynku i dogaszaniu ukrytych ognisk. Po całkowitym ugaszeniu pożaru usunięto luźne elementy konstrukcji dachowej z wykorzystaniem drabin przenośnych oraz podnośnika SHD-19.

Działania zastępów trwały ponad 5,5h.

Na miejsce zdarzenia przybyły także 2 patrole Policji.

Zdjęcia: JRG Mogilno

 

1 2 3 24
Archiwum