Monthly Archives: Wrzesień 2017

Pożar stogu w Szczepanowie (gm. Dąbrowa)

30 września 2017r (sobota) ok. godz. 14:05 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze stogu słomy w Szczepanowie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBM 2,5/8 z OSP Parlin, GCBA 5/32 i GBA 2,5/16 z OSP Dąbrowa oraz GCBA 5/35 z OSP Barcin (w ramach pomocy sąsiedzkiej).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się baloty sianokiszonki oraz słomy, które były owinięte folią. Traktorzysta ciągnika rolniczego z ładowaczem czołowym oddzielał niepalące się baloty.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu trzech prądów wody – w tym dwa w natarciu, a jeden w obronie na szopę drewnianą. Belki nadpalone, które przewożone były w bezpieczne miejsce przez kierowcę traktora zalewano wodą i rozciągano przy użyciu wideł.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja 2 samochodów osobowych w Dąbrowie

24 września 2017r (niedziela) ok. godz. 16:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych w Dąbrowie.

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody – Ford Focus oraz Ford Mondeo po wcześniejszym zderzeniu. Uczestnicy zdarzenia znajdowali się poza samochodami bez obrażeń. Focusem podróżował sam kierowca – mężczyzna, Mondeo trzy osoby dwie kobiety i kierowca mężczyzna.

Miejsce działań zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wsparciu psychicznym osób podróżujących, odłączeniu akumulatorów oraz kierowaniu ruchem. Po zakończeniu działań prowadzonych przez Policję usunięto samochody z jezdni oraz pozostałości powypadkowe.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały ok. 2h

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja 2 samochodów osobowych w Wylatowie (gm. Mogilno)

18 września 2017r (poniedziałek) ok. godz. 9.30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych w Wylatowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po kolizji. Brak osób poszkodowanych. Ruch na DK15 odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.

Działania zastępu trwały ok. 1h.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze w Dąbrowie

W dniu 16.09.2017r (sobota) na boisku sportowym w Dąbrowie przeprowadzono Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Organizatorami byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Mogilnie oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Dąbrowie. W zawodach udział wzięło 7 drużyn (w tym 2 drużyny kobiece).

Drużyny męskie:
– OSP Dąbrowa (gospodarz zawodów)
– OSP Strzelno
– OSP Ostrowo
– OSP Padniewo
– OSP Gębice

Drużyny kobiece:
– OSP Padniewo
– OSP Ostrowo

Komisję sędziowską składającą się z funkcjonariuszy PSP Mogilno powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie mł. bryg. mgr inż. Radosław Gałczyński. Sędzią głownym zawodów był asp. sztab. Piotr Górny.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach:
– ćwiczenia bojowe,
– sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami.

Wyniki:

Grupa „A” – Męskie drużyny pożarnicze:

Ćwiczenia bojowe:
1. OSP Padniewo 39,47pkt
2. OSP Gębice 39,87pkt
3. OSP Ostrowo 42,68pkt
4. OSP Strzelno 45,35pkt
5. OSP Dąbrowa 51,50pkt

Sztafeta pożarnicza:
1. OSP Padniewo 64,69pkt
2. OSP Ostrowo 66,62pkt
3. OSP Gębice 70,69pkt
4. OSP Strzelno 76,31pkt
5. OSP Dąbrowa 76,47pkt

Klasyfikacja generalna:
1. OSP Padniewo
2. OSP Ostrowo
3. OSP Gębice
4. OSP Strzelno
5. OSP Dąbrowa

Grupa „C” – Kobiece drużyny pożarnicze:

Ćwiczenia bojowe:
1. OSP Padniewo 49,00pkt
2. OSP Ostrowo 57,75pkt

Sztafeta pożarnicza:
1. OSP Padniewo 73,28pkt
2. OSP Ostrowo 73,44pkt

Klasyfikacja generalna:
1. OSP Padniewo
2. OSP Ostrowo

gallery wordpress plugin

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Agnieszki Sobiesiak (cmg24.pl)

Kolizja 2 samochodów osobowych na obwodnicy Mogilna

16 września 2017r (sobota) ok. godz. 10.45 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych na obwodnicy Mogilna.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa rozbite pojazdy (VW i FORD) na jezdni. Wszystkie podróżujące osoby znajdowały się poza autami. Pasażerka VW z raną głowy.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanej (wsparcie psychiczne, opatrzenie rany głowy oraz tlenoterapia), odłączeniu zasilania elektrycznego oraz usunięciu pozostałości powypadkowych i pojazdów z jezdni.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe

Działania zastępów trwały ok. 2h


Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Agnieszki Sobiesiak (cmg24.pl)

Dachowanie samochodu osobowego w Strzelnie

15 września 2017r (piątek) ok. godz. 12.05 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na ul. Rynek w Strzelnie.

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu zastępu OSP na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Fiat po dachowaniu, który blokował DK 15/25 – podróżowała jedna osoba – mężczyzna, który znajdował się w karetce pogotowia. Z komory silnikowej pojazdu wydobywał się dym. Daewoo, który stał na parkingu (dwóch mężczyzn poza pojazdem – bez obrażeń) oraz samochód osobowy VW i Citroen, które stały również na parkingu – brak osób wewnątrz. Łącznie w zdarzeniu brały udział 4 samochody osobowe.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego piany ciężkiej w natarciu na Fiata, odłączeniu zasilania elektrycznego w samochodzie osobowym Fiat, neutralizacji płynów eksploatacyjnych za pomocą trocin oraz sorbentu. Po sporządzeniu stosownej dokumentacji przez Policję pojazd usunięto z DK 15/25 oraz usunięto pozostałości powypadkowe. Po przebadaniu kierowcy Fiata przez zespół PRM nie stwierdzono u niego żadnych obrażeń. W związku z tym pozostał on na miejscu zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe (przed SP) oraz Policja.

Działania zastępów trwały ok. 1h 20min

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl) oraz dh Marek Wziętek (OSP Strzelno)

Przewrócony samochód ciężarowy z naczepą w Stodólnie (gm. Strzelno)

14 września 2017r (czwartek) ok. godz. 14:15 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o przewróconym samochodzie ciężarowym z naczepą w miejscowości Stodólno (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy z naczepą leżący na lewym boku częściowo na poboczu częściowo na jezdni, który blokował jeden pas ruchu DK 62. Kierowca z raną ręki znajdował się poza pojazdem. Jednocześnie z przybyciem zastępu straży przybył zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielił pomocy medycznej poszkodowanemu. Przewożony ładunek (buraki cukrowe) znajdował się na przydrożnym polu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na zatrzymaniu i neutralizacji płynu hydraulicznego, oleju napędowego oraz odłączeniu akumulatorów. Dalsze działania polegały na pomocy Policji w kierowaniu ruchem wahadłowym na DK 62 do chwili usunięcia pojazdu przez właściciela.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja (przed przybyciem SP), Pogotowie Ratunkowe, Zarządca Drogi, 2 Dźwigi

Działania zastępów trwały ok. 3,5h

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

 

Dachowanie samochodu osobowego w Palędziu Dolnym (gm. Mogilno)

13 września 2017r (środa) ok. godz. 05.15 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Palędziu Dolnym (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po wcześniejszym dachowaniu (poza jezdnią) oraz kobietę (kierującą pojazdem), która o własnych siłach opusciła auto. Świadek zdarzenia odłączył akumulator.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na przeprowadzeniu szybkiego badania urazowego poszkodowanej – nie stwierdzono urazów. Następnie założono kołnierz ortopedyczny w celu stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa. W trakcie tych działań prowadzono cały czas wsparcie psychiczne.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: patrol Policji (przed SP) oraz Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 40min

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu osobowego w Dąbrowie

7 września 2017r (czwartek) ok. godz. 16.30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Dąbrowie.

Do działań dyżurny skierował zastęp GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz GBM 2,5/8 z OSP Parlin i SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, stojący na poboczu drogi po czołowym uderzeniu w drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która znajdowała się poza pojazdem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu przez druhów i przekazaniu go załodze karetki pogotowia ratunkowego po jej przybyciu. W dalszej fazie działań odłączono w pojeździe akumulator. Usunięto z jezdni płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu. Kierowano ruchem wahadłowym na drodze powiatowej. Poszkodowany został zabrany karetką pogotowia ratunkowego do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 2h.


Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Archiwum