Monthly Archives: Marzec 2018

Pożar samochodu osobowego na ul. Niezłomnych w Mogilnie

31 marca 2018r (sobota) ok. godz. 15:55 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ul. Niezłomnych w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód Opel Corsa stojący na jezdni, z którego spod pokrywy silnika wydobywał się dym oraz płomienie. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdem bez obrażeń. Świadkowie zdarzenia podjęli próbę ugaszenia pożaru za pomocą gaśnicy – bezskutecznie. Ruch w obu kierunkach był zablokowany.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się pojazd w celu ugaszenia pożaru. W celu wykluczenia przedostania się ognia do wnętrza pojazdu użyto kamery termowizyjnej.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały pół godziny.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

 

Kolizja 2 samochodów osobowych na ul. Kolejowej w Strzelnie

31 marca 2018r (sobota) ok. godz. 11:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych na ul. Kolejowej w Strzelnie.

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy po zderzeniu. Pojazdy znajdowały się poza DK 15. Obecny na miejscu zdarzenia zespół PRM przebadał uczestników zdarzenia – wszystkie osoby podróżujące pojazdami pozostały na miejscu. Ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sprawdzeniu czy nie wystąpił wyciek płynów eksploatacyjnych, usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały 1h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Strzelno

 

Zderzenie 2 samochodów osobowych na obwodnicy Mogilna

30 marca 2018r (piątek) ok. godz. 18:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych na obwodnicy Mogilna.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Mercedes w przydrożnym rowie na lewym boku (2 osoby poszkodowane – wewnątrz) oraz samochód Citroen na skrzyżowaniu (kierowca poza pojazdem – bez obrażeń). Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu dróg DW254/DP2426C (Droga Solidarności/ul. Niezłomnych).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na dotarciu do poszkodowanych w pojeździe Mercedes, udzieleniu im pierwszej pomocy i uwolnieniu ich z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po ułożeniu na desce ratowniczej, poszkodowanych przekazano pogotowiu ratunkowemu. Następnie odłączono instalacje elektryczne w pojazdach i sprawdzono wycieki płynów eksploatacyjnych. Powstałą na skutek zdarzenia plamę olejową na ul. Niezłomnych usunięto przy użyciu sorbentu. Ruch odbywał się wahadłowo.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1h

Zdjęcia: JRG Mogilno oraz dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl).

Kolizja samochodu osobowego w miejscowości Dzierzążno (gm. Mogilno)

29 marca 2018r (czwartek) ok. godz. 15:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w miejscowości Dzierzążno (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy ROVER 75 na poboczu drogi. Na zewnątrz pojazdu znajdował się kierowca z urazem prawej dłoni.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe oraz kierowaniu ruchem.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 50min

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Agnieszki Sobiesiak (cmg24.pl) oraz JRG Mogilno

Pożar domku letniskowego w Przyjezierzu (gm. Jeziora Wielkie)

26 marca 2018r (poniedziałek) ok. godz. 01:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze domku letnistkowego na ul. Bukowej w Przyjezierzu (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GCBA 5/35 z OSP Strzelno, GBA 4/16 i GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo, GBA 2,5/16 z OSP Wójcin oraz GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się dach domku letniskowego, widoczne były płomienie, które wychodziły przez pokrycie dachowe. Osoby zamieszkujące znajdowały się poza budynkiem. Właściciele podjęli próbę ugaszenia ognia przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej – bez rezultatu. Na polecenie dyżurnego PSK właściciel odłączył zasilanie energii elektrycznej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu trzech prądów wody na palący się domek letniskowy. Ratownicy przy użyciu pilarek do drewna dokonali rozbiórki nadpalonej części konstrukcji dachowej. Dokonano sprawdzenia obiektu kamerą termowizyjną pod kątem występowania zarzewi ognia. Na miejsce przybył Patrol Ochrony oraz Policja. Właściciele odmówili zadysponowania zespołu pogotowia ratunkowego – brak obrażeń. Na dozorowaniu obiektu pozostała jednostka z OSP Wójcin. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO.

W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległ strop oraz więźba dachowa budynku.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Ochrona obiektów miejscowości Przyjezierze.

Działania zastępów trwały ok. 2h 40min

 

Zdjęcia: JRG Mogilno oraz OSP Strzelno

Wypadek 2 samochodów osobowych w Kościeszkach (gm. Jeziora Wielkie)

20 marca 2018r (wtorek) ok. godz. 09:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych w Kościeszkach (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz GCBA 5/32 z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe Ford oraz Kia po wcześniejszym zderzeniu. Samochód Ford leżał na dachu, osoby podróżujące (kobieta i mężczyzna wraz z czteroletnim dzieckiem) poza samochodem. Kierowca samochodu Kia podróżował sam i również znajdował się poza samochodem. Pierwszy zastęp dotarł na miejsce jednocześnie z Zespołem Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowani o własnych siłach udali się do karetki, gdzie zostali przebadani. Ratownik medyczny podjął decyzję o przetransportowaniu uczestników zdarzenia z samochodu Ford do szpitala.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na postawieniu samochodu Ford na koła, a następnie odłączono akumulator. Samochód Kia stał na kołach z uszkodzonym przodem. Po zakończeniu czynności przez Policję usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów wraz z czynnościami dochodzeniowymi Policji trwały ok. 4h

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar samochodu osobowego w Wylatowie (gm. Mogilno)

19 marca 2018r (poniedziałek) ok. godz. 16:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Wylatowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się samochód osobowy. Samochód znajdował się na terenie prywatnej posesji, bezpośrednio przy budynku mieszkalnym. Właściciel podjął próbę gaszenia samochodu za pomocą węża ogrodowego. Podjęte działania okazały się nieskuteczne.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu, dotarciu do źródła ognia oraz po ugaszeniu pożaru przetransportowaniu pojazdu na pobliskie pole w miejsce bezpieczne.

Działania zastępów trwały ok. 40min

+

Zdjęcia: dh Hubert Nowakowski (OSP Wylatowo)

Pożar stodoły w Mierucinie (gm. Dąbrowa)

11 marca 2018r (niedziela) ok. godz. 13:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły w Mierucinie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24, SHD-19, 2xSLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz GBM 2,5/8 z OSP Parlin, GBA 2,5/16 i GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa i GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się stodołę. Ogień wychodził poza dach budynku. Mieszkańcy próbowali ratować umieszczone w niej mienie.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na ewakuacji mienia ruchomego oraz podaniu pięciu prądów wody w natarciu na palące się wewnątrz stodoły baloty słomy (120 szt.), kombajn zbożowy, beczkowóz asenizacyjny, przyczepkę samochodową, dach stodoły. Wodę czerpano z pobliskiego hydrantu. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO. Do usunięcia zalegającej słomy w stodole właściciel zorganizował ładowarkę teleskopową oraz ciągnik rolniczy. Do dogaszenia pożaru zadysponowano SHD-19. Dokonano rozbiórki jednej części szczytowej stodoły, gdyż groziła zawaleniem. W dalszej części działań usunięto na zewnątrz palącą się słomę (z wykorzystaniem ładowacza teleskopowego oraz ciągnika rolniczego ) oraz dogaszono ją na zewnątrz. Na czas akcji na drodze powiatowej 2406C ruch odbywał się wahadłowo.

W wyniku pożaru spaleniu uległo: kombajn zbożowy, beczkowóz asenizacyjny, częściowo stodoła.

Działania zastępów trwały ponad 5 godzin

Zdjęcia: JRG Mogilno oraz dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Kolizja samochodu osobowego w Kopcach (gm. Mogilno)

8 marca 2018r (czwartek) ok. godz. 16:55 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w miejscowości Kopce (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który uderzył w drzewo znajdujące się poza drogą. Podróżowała jedna osoba, która znajdowała się poza pojazdem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe, instalacji LPG oraz sprawdzeniu czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych – brak zagrożenia. W trakcie udzielania wsparcia psychicznego, poszkodowany zaczął się uskarżać na ból w klatce piersiowej. Przybyły na miejsce ZRM zabrał osobę poszkodowaną do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Służba Leśna.

Działania zastępów trwały ok. 1h 40min

Zdjęcia: JRG Mogilno

Archiwum