Monthly Archives: Styczeń 2017

Pożar domków letniskowych w Przyjezierzu

24 stycznia 2017r (wtorek) około godz. 21:45 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze 2 domków letniskowych w Przyjezierzu.

Do działań dyżurny skierował zastępy Państwowej Straży Pożarnej: GBA 2,5/16 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy OSP z Wójcina, Jezior Wielkich, Ostrowa i Gębic.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa domki letniskowe( ściany drewniane) całkowicie objęte ogniem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na podaniu dwóch prądów wody w obronie na sąsiednie domki letniskowe. Po dojeździe kolejnych jednostek, działania zastępów polegały na organizacji zasilania w wodę gaśniczą z pobliskiego jeziora oraz podaniu kolejnych trzech prądów wody w natarciu na płonące domki letniskowe. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki elementów budynku grożących zawaleniem, pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną w celu dogaszenia ukrytych ognisk pożaru.

Na miejsce przybyli: Policja, Pogotowie Energetyczne, Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie

Działania zastępów wraz z dozorowaniem pogorzeliska trwały ok. 13h.

08

11

10

03

01

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Dachowanie samochodu osobowego w pobliżu Markowic (gm. Strzelno)

22 stycznia 2017r (niedziela) około godz. 15:10 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w pobliżu Markowic (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy NISSAN leżący na dachu w przydrożnym rowie drogi krajowej DK15. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które w chwili przybycia zastępu Straży Pożarnej znajdowały się pod opieką ratownika medycznego z karetki Pogotowia Ratunkowego, ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na postawieniu pojazdu na koła w celu dotarcia do akumulatora, odłączeniu instalacji elektrycznej w samochodzie, pomocy Policji w kierowaniu ruchem na drodze DK15 oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Osoby uczestniczące w wypadku nie wymagały hospitalizacji i pozostały na miejscu zdarzenia.

Na miejsce przybyli: Policja i Pogotowie Ratunkowe przed przybyciem Straży Pożarnej

Działania zastępów trwały ok. 1h.

IMG_0755

IMG_0754

IMG_0752

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu osobowego w Mogilnie

20 stycznia 2017r (piątek) około godz. 5:30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego na Drodze Solidarności w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Opel Corsa w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowała jedna osoba (kobieta – bez obrażeń).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. Dalszymi czynnościami zajęła się Policja.

Na miejsce przybyli: Pogotowie Ratunkowe (przed przybyciem Straży Pożarnej), Policja

Działania zastępów trwały ok. pół godziny

IMG_0728

IMG_0730

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar poddasza domu jednorodzinnego w Marcinkowie (gm. Mogilno)

11 stycznia 2017r (środa) około godz. 18:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze poddasza budynku jednorodzinnego w Marcinkowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy Państwowej Straży Pożarnej: GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GCBA 5/32 i GCBA 5/24 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym spod pokrycia dachu na budynku jednorodzinnym. Mieszkańcy na zewnątrz budynku.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na zlokalizowaniu źródła ognia. Następnie podano jeden prąd wody na tlące się elementy konstrukcji dachu. Dalsze działania polegały na rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcji w celu wyeliminowania możliwości ponownego powstania źródła ognia. Dodatkowo poddasze sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono zagrożenia.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

IMG_0643

IMG_0644

Zdjęcia: OSP Gębice

Wypadek 2 samochodów w Młynach (gm. Strzelno).

7 stycznia 2017r około godz. 9:10 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku 2 samochodów: osobowego i dostawczego w miejscowości Młyny (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Peugeot leżący na dachu i samochód dostawczy Renault leżący na lewym boku w przydrożnym rowie, po wcześniejszym zderzeniu. W pojeździe Peugeot znajdował się uwięziony kierowca (z urazami) oraz pasażer (z urazami), który znajdował się poza pojazdem. Kierujący samochodem Renault znajdował się poza pojazdem bez obrażeń. Pogotowie i policja na miejscu przed zastępami straży pożarnej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wydobyciu z pojazdu kierującego samochodem Peugeot i przekazaniu go pogotowiu, podaniu jednego prądu piany ciężkiej  w miejsce wycieku niewielkiej ilości paliwa z samochodu osobowego. Po wyciągnięciu kierowcy z samochodu osobowego pojazd został postawiony na koła w celu uniknięcia dalszego wycieku paliwa. Ze względu na awarię karetki pogotowia na miejsce po poszkodowanego wezwany został LPR oraz druga karetka po poszkodowanego pasażera. Do czasu przetransportowania poszkodowanego do śmigłowca ruch na drodze krajowej DK 15 był całkowicie zablokowany. W dalszej części działań zastęp pomagał policji w kierowaniu ruchem drogowym na drodze DK15. Kierujący Renault po przebadaniu przez lekarza pozostał na miejscu. Po zakończeniu działań uprzątnięto pozostałości powypadkowe z drogi krajowej. Po czynnościach dochodzeniowo – śledczych pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Pomoc drogowa, Przedstawiciel GDDKiA

Działania zastępów trwały ponad 3,5h

img_0614

img_0616

img_0619

img_0621

img_0624

Zdjęcia: JRG Mogilno

Archiwum