Monthly Archives: Listopad 2015

Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Padniewko

27 listopada 2015 około godz. 14:25 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Padniewko (gm. Mogilno).

Dyżurny skierował do działań zastęp GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód Opel Vectra znajdujący się poza drogą, który wcześniej uderzył w drzewo. W wyniku tego poszkodowana została jedna osoba – kierowca Opla – nieprzytomny, poza pojazdem. Poszkodowany znajdował się pod opieką zespołu Pogotowia Ratunkowego. Droga powiatowa całkowicie zablokowana.

Padniewko

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na pomocy Zespołowi Pogotowia Ratunkowego w transporcie poszkodowanego do karetki pogotowia. Jednocześnie odłączono zasilanie elektryczne w Oplu. Dalsze działania polegały na kierowaniu ruchem drogowym, oświetleniu terenu akcji, usunięciu pozostałości powypadkowych oraz zneutralizowaniu substancji ropopochodnej z drogi.

Na miejsce wypadku przybyli: pogotowie ratunkowe, policja.

Akcja trwała dwie i pół godziny

Zdjęcie dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Ostrzeżenie na dzień 29/30.11.2015 Silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Ważność: od godz. 22:00 dnia 29.11.2015 do godz. 14:00 dnia 30.11.2015

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25km/h do 35km/h, w porywach do 90km/h, z zachodu

 

Źródło informacji: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Kolizja samochodu osobowego w miejscowości Stodólno

23 listopada 2015 około godz. 06:30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Stodólno (gm. Strzelno).

Dyżurny skierował do działań zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

IMG_9632

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które w chwili przybycia pierwszych jednostek OSP znajdowały się w karetce pogotowia. Ruch na DK62 odbywał się wahadłowo.

IMG_9633

IMG_9634

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na sprawdzeniu szczelności układu paliwowego, odłączeniu akumulatora w pojeździe.

Na miejsce zdarzenia przybyli: pogotowie ratunkowe, policja, straż miejska.

Działania zastępów trwały 2 godziny.

Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Dzierzążno

21 listopada 2015 około godz. 20:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Dzierzążno (gm. Mogilno).

Dyżurny skierował do działań zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp SLRt z OSP Gębice i GBAM 1,1/8/8 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Samochód znajdował się na lewym pasie DW262. Pasażerka – nieprzytomna z obrażeniami wielonarządowymi znajdowała się poza pojazdem. Kierujący pojazdem był przytomny, znajdował się poza pojazdem.

03

Przed przybyciem zastępów straży pożarnej i zespołów pogotowia ratunkowego pierwszą pomoc przedlekarską prowadzili przejeżdżający tą drogą funkcjonariusze JRG Mogilno.

05

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu OSP polegały na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej kobiety oraz wsparciu psychicznym poszkodowanego mężczyzny. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanych przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Mimo prób przywrócenia funkcji życiowych lekarz stwierdził zgon kobiety. Mężczyzna został zabrany do szpitala w Inowrocławiu.

04

02

Teren akcji oświetlono, odłączono instalację elektryczną w uszkodzonym pojeździe oraz kierowano ruchem drogowym (zorganizowany objazd). Na czas prowadzenia akcji ratowniczej DW262 na odcinku Gębice – Procyń została całkowicie zablokowana. Pozostałości powypadkowe zostały uporządkowane z DW262 przed przywróceniem ruchu.

Na miejsce wypadku przybyli: pogotowie ratunkowe, policja, prokurator

Akcja trwała trzy i pół godziny

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Olsza

17 listopada 2015 około godz. 9:50 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Olsza (gm. Mogilno).

Dyżurny skierował do działań 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz po 1 zastępie z OSP Gębice i OSP Kwieciszewo.

IMG_9626

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW Golf, który uderzył tyłem w drzewo. Pojazdem podróżowały 3 osoby. Dwie wyszły z pojazdu o własnych siłach i nie wymagały pomocy lekarskiej. Jedna osoba – kobieta – z urazem kręgosłupa nie mogła wyjść o własnych siłach. Droga powiatowa była całkowicie zablokowana. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Następnie w obecności ratownika medycznego poszkodowaną ewakuowano do karetki na noszach typu deska. Jednocześnie z wykonywaniem dostępu do poszkodowanej strażacy  prowadzili wsparcie psychiczne oraz zabezpieczyli kobietę przed utratą ciepła. W dalszej części działań sprawdzono szczelność układu paliwowego, zakręcono instalację gazową w pojeździe. Ratownicy pomagali policji w kierowaniu ruchem drogowym.

IMG_9626

IMG_9625

Działania zastępów trwały około dwie i pół godziny

 

Zdjęcia: JRG Mogilno

Archiwum