Pożar instalacji elektrycznej w pomieszczeniu sauny

18 października 2017r (środa) ok. godz. 20:25 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze instalacji elektrycznej w pomieszczeniu sauny w Hali widowiskowo – sportowej w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pracowników Hali widowiskowo – sportowej, którzy wskazali miejsce lokalizacji, gdzie powstał pożar oraz poinformowali o ewakuacji użytkowników hali.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na sprawieniu linii głównej do obiektu. W tym czasie zastęp udał się na rozpoznanie i ewakuował jednego mężczyznę z szatni. Stwierdzono, że spaleniu uległa instalacja elektryczna doprowadzająca napięcie do sauny zlokalizowanej w w/wym. obiekcie. Działania gaśnicze rozpoczęli przed przybyciem straży dwaj pracownicy przy użyciu gaśnicy, co przyczyniło się do ugaszenia pożaru. Zastępy przy użyciu wentylatora WO-14 oddymili parter obiektu. Odłączono instalację elektryczną doprowadzającą napięcie do sauny. Strażacy pracowali przy użyciu aparatów powietrznych.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Agnieszki Sobiesiak (cmg24.pl)

Archiwum