Kolizja 2 samochodów osobowych w Sucharzewie (gm. Dąbrowa)

17 października 2017r (wtorek) ok. godz. 13:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych w Sucharzewie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po wcześniejszym zderzeniu czołowym – Opel (podróżowały 3 osoby w tym dwoje dzieci) oraz Citroen (podróżowały 2 osoby). Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami – bez obrażeń. Droga wojewódzka (DW 254) całkowicie zablokowana.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na rozłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z drogi. Na czas prowadzenia działań kierowano ruchem drogowym. Samochód Citroen został zabrany przez auto lawetę, natomiast Opel został usunięty z drogi na pobocze.

Ze względu na brak ZRM na terenie powiatu (udział w innych interwencjach) operator PRM zadysponował LPR w celu przebadania uczestników zdarzenia. Lekarz LPR podjął decyzję o zabraniu na obserwację pasażerkę z s/o Citroen. Pozostałe osoby po przebadaniu przez w/wym. lekarza, oraz po przybyciu na miejsce – przez lekarza z ZRM pozostały na miejscu zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, LPR, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 2h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Agnieszki Sobiesiak (cmg24.pl)

Archiwum