Zderzenie 3 aut w Jeziorkach (gm. Strzelno)

10 listopada 2017r. (piątek) ok. godz. 14:15 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 3 aut (2 osobowych i 1 ciężarowego) w miejscowości Jeziorki (gm. Strzelno).
Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu blokujące drogę w obu kierunkach, oraz samochód ciężarowy z przyczepą (bez ładunku) blokujący jeden pas ruchu. Samochodem Opel Corsa podróżowały trzy osoby z których kierowca znajdował się w Karetce Pogotowia pod opieką ratowników medycznych. Pozostałe osoby z samochodu Opel Corsa, jak również kierowca Opel Astra, oraz kierowca Scania znajdowały się poza pojazdami -bez obrażeń. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM zabrał poszkodowanego kierowcę do szpitala w Inowrocławiu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zamknięciu zaworu instalacji LPG. Dalsze działania polegały na kierowaniu ruchem drogowym, usunięciu pojazdów na pobocze, oraz zebraniu pozostałości powypadkowych z jezdni. Na czas prowadzonych działań droga DK 15 była zablokowana, Policja organizowała objazdy.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Przedstawiciel GDDKiA.

Działania zastępów trwały ponad 2,5h

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Archiwum