Dachowanie samochodu osobowego w pobliżu Markowic (gm. Strzelno)

22 stycznia 2017r (niedziela) około godz. 15:10 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w pobliżu Markowic (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy NISSAN leżący na dachu w przydrożnym rowie drogi krajowej DK15. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które w chwili przybycia zastępu Straży Pożarnej znajdowały się pod opieką ratownika medycznego z karetki Pogotowia Ratunkowego, ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na postawieniu pojazdu na koła w celu dotarcia do akumulatora, odłączeniu instalacji elektrycznej w samochodzie, pomocy Policji w kierowaniu ruchem na drodze DK15 oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Osoby uczestniczące w wypadku nie wymagały hospitalizacji i pozostały na miejscu zdarzenia.

Na miejsce przybyli: Policja i Pogotowie Ratunkowe przed przybyciem Straży Pożarnej

Działania zastępów trwały ok. 1h.

IMG_0755

IMG_0754

IMG_0752

Zdjęcia: JRG Mogilno