Wypadek 2 samochodów osobowych w Kwieciszewie

1 lutego 2017r około godz. 18:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku 2 samochodów w Kwieciszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy OSP: SLRt z OSP Gębice i GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe (Peugeot i Daewoo) na jednym pasie ruchu. Osoby poszkodowane (trzy osoby dorosłe oraz dwójka dzieci) znajdowały się w dwóch karetkach pogotowia, bez poważniejszych obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na zablokowaniu drogi krajowej nr 15 na czas prowadzenia działań, odłączaniu instalacji elektrycznej z pojazdów, oświetleniu terenu akcji, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pojazdów i pozostałości powypadkowych z jezdni.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Pogotowie Ratunkowe (przed przybyciem Straży Pożarnej), Policja, Pomoc Drogowa, Przedstawiciel GDDKiA.

Działania zastępów wraz z oględzinami technika Policji trwały ponad 3,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno.